Hajredin Kuēi

Pozita e tanishme

 • Zėvendės Kryeministėr
 • Kryetar i Komisionit Kushtetues sė Republikės sė Kosovės 

Partia  Politike

Partia Demokratike e Kosovės – PDK

Pozitat e mėhershme

 • Nėnkryetar i PDK-ės
 • Prorektor i UP-ės nė marrėdhėnie me jashtė
 • Deputete nė parlamentin e Kosovės pėr tre mandate
 • Kryetar i komisionit pėr Arsim, Shkencė dhe Teknologji i Kuvendit tė -     Kosovės 2001-2004
 • Kryetar i komisionit pėr rregullore tė punės sė Kuvendit tė Kosovės 2004-2007
 • Anėtarė i delegacionit tė Kosovės  nė negociata nė mes tė Kosovės dhe -Serbisė me ndėrmjetėsimin e faktorit ndėrkombėtar
 • Profesor nė UP dhe disa universitet nė Kosovė dhe jashtė Kosovės

Edukimi

Doktor i shkencės nė tė Drejtėn Ndėrkombėtare

Njohja e gjuhėve

 • Gjuhėn Shqipe,
 • Serbe, dhe
 • Angleze

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit