Ramė Manaj

Pozita e tanishme:    

  • Zėvendės Kryeministėr nė Qeverinė e Kosovės.
  • Deputet i Kuvendit tė Kosovės dhe
  • Sekretar i Pėrgjithshėm i Lidhjes Demokratike tė Kosovės. 

Partia  Politike:                 

Lidhja Demokratike e Kosovės

Pozitat e mėhershme: 

  • Kėshilltar i lartė politiko-ligjor i Kryetarit tė Kuvendit tė Kosovės.
  • Kryetar i Kuvendi tė Komunės sė Klinės.
  • Drejtor i administratės pranė Kompanisė sė boksiteve nė Klinė.
  • Gazetar nė gazetėn “Rilindja”.

Edukimi:   

Fakulteti Juridik dhe Provimi i Judikaturės

Njohja e gjuhėve:  

  • Gjuhėn frenge, pėr komunikim tė thjeshtė.
  • Gjuhėn sėrbishte, mire.
  • Gjuhė angleze, pjesėrisht.

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit