Ilaz Ahmet Ramajli (Raka)

Pozita e tanishme:   

Avokat dhe Partner menaxhues nė Firmen Juridike Ramajli & Partnerėt me seli nė Prishtinė Mars 2002 dhe nė vazhdim

Partia  Politike:                 

Nuk jam anėtarė i asnjė partie politike 

Pozitat e mėhershme: 

  • Instituti Riinvest, Drejtor Administrativ 1999 – Mars 2002.
  • Udhėheqės i Zyres sė Republikes sė Kosovės nė Tirane 1995 – 1999.
  • Kryetar i Kuvendit tė Republikės sė Kosovės 1991 – 1992.
  • Nėnkryetar I Kuvendit tė Republikės sė Kosovės nga dhjetori 1989 – 1991.
  • Anėtar dhe Sekrear I Qeverisė sė Kosovės 1986 – 1989.
  • Kryeatr i Gjykatės Komunale nė Kacanik 1982 – 1986.

Edukimi:

Fakulteti Juridik nė Prishtinė – Jurist 1979

Njohja e gjuhėve:  

  • Shqip,
  • Serbisht dhe
  • Frengjisht.

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit