Prof. Mr. Fatmir Fehmiu

Pozita e tanishme:   

 • Kryetar i Sindikatės sė Pavarur tė Pensionistėve dhe Invalidėve tė Punės sė Kosovės.
 • Anėtar i Komisionit Kushtetues tė Kosovės.

Pozitat e mėhershme: 

 • Mėsues, arsimtar, profesor i Gjuhės dhe Letėrsisė.
 • Regjisor i radio dramės nė radio Prishtinė.
 • Udhėheqės i bibliotekės tė Fakultetit Juridik – Ekonomik nė Prishtinė.
 • Ka qenė anėtar i shumė komisioneve tė Kuvendit tė Kosovės pėr ēėshtje kushtetuese dhe juridike nė cilėsinė e ekspertit.
 • Kėshilltar pėr ēėshtje kushtetuese nė zyrėn politike tė UĒK-sė, nė Prishtinė. 

Edukimi: 

 • Fakulteti Filozofik, Dega e Albanologjisė – Universiteti i Beogradit, Beograd.
 • Fakulteti Juridik – Ekonomik (Dega e Drejtėsisė) – Universiteti i Beogradit, Prishtinė.

Njohja e gjuhėve:  

 • Serbokroatisht,
 • turqisht dhe
 • rusisht.

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit