Blerim Shala

Pozita e tanishme:    

  • Anėtar I Komisionit Kushtetues.
  • Nė kohėn e ekzistimit tė Grupit tė Unitetit, Koordinator nė Grupin e Unitetit dhe I Grupeve Punuese. 

Pozitat e mėhershme: 

  • Anėtar i Delegacionit tė Kosovės nė Konferencėn Paqėsore nė Rambouillet (1999).
  • Anėtar i Grupit pėr hartimin e Kornizės Kushtetuese. (2001).

Edukimi:   

Fakulteti i Filozofisė/Sociologjisė, Prishtinė.

Njohja e gjuhėve:  

  • Angleze,
  • Serbishte.

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit