Bajram Latifi

Pozita e tanishme:   

  • Profesor i lėndėve juridike nė drejtimet juridike dhe ekonomike nė ShME “Ymer Prizreni” nė Prizren.
  • Anėtar i Komisionit Qendror Zgjedhor tė Kosovės.

Partia  Politike:                 

Partia Demokratike e Boshnjakėve nė Prizren, anėtare e koalicionit VAKAT.

Pozitat e mėhershme: 

  • Sekretar NSh “Filigran” prej vitit 1988 deri 2000.
  • Anėtar i Grupit pėr Legjislacion pranė Ministrisė pėr Administrimin e Pushtetit Lokal.
  • Anėtar i Grupit pėr Tranzicion nė Qeverinė e Kosovės.
  • Anėtar i Komisionit pėr hartimin e statutit tė Kuvendit Komunal tė Prizrenit.
  • Anėtar i Komitetit pėr Komunitete nė Kuvendin Komunal tė Prizrenit.

Edukimi:   

Jurist i diplomuar.

Njohja e gjuhėve:  

  • Boshnjake,
  • Shqipe – pjesėrisht.

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit