Gjylieta Mushkolaj

Pozita e tanishme:   

 • Komisioni Kushtetues i Kosovės, anėtare dhe Kryesuese e Zyrės pėr marrėdhėnie me publikun.
 • Universiteti i Prishtinės, Ligjėruese dhe shef i Katedrės sė Shkencave Kushtetuese Administrative.
 • American University in Kosovo Foundation, Sekretare e Bordit te Drejtorėve.
 • Komisioni pėr Ndihmė Juridike, Zėvendės-Komisionar
 • CiviKos, Kryetare e Bordit tė Drejtorėve.
 • Community Development Fund, Anėtare e Bordit tė Drejtorėve.
 • Koalicioni “Mirėqenie pėr tė gjithė”, anėtare.
 • International Human Rights Education Consortium, anėtare. 

Pozitat e mėhershme:

 • Delegacioni i Kosovės pėr Negociata, Ekspert pėr decentralizim.
 • Projekti i EAR pėr themelimin e sistemit gjithėpėrfshirės tė ndihmės juridike nė Kosovė, Ekspert Ligjor.
 • CBF, Kėshilltare
 • Instituti Kosovar pėr tė Drejtėn e Organizatave Joqeveritare, Drejtor Ekzekutiv.
 • International Center for Not-for-Profit Law, Washington, D.C.,  Jurist Ndėrkombėtar.
 • USIS /Qendra Amerikane Prishtinė, Specialist pėr Diplomaci Publike.
 • United Nations Office in Geneva, pjesėtare e ekipit pėr organizimin e Sesionit tė 50tė jubilar pėr tė drejtat e njeriut dhe pėr hartimin e Raportit tė Sesionit tė 50tė.  

Edukimi:

 • Doktor i shkencave juridike, Universiteti i Prishtinės.
 • Legum Magister, CEU, the State University of New York.
 • Magjistėr i Shkencave Juridike, Universiteti i Prishtinės.
 • Jurist i Diplomuar, Universiteti i Prishtinės.    

Njohja e gjuhėve: 

 • Shqip, Gjuhė amtare.
 • Anglisht, shkėlqyeshėm.
 • Serbo-Kroatisht, shkėlqyeshėm.
 • Frėngjisht, njohje passive. 

Kapitujt e Kushtetutės

Lidhjet

Lidhje me faqe nė gjuhėn angleze:

Foto nga debatet publike

Lajmet e fundit